Przeworski Klub Karate Kyokushinkai

Rok utworzenia - 1986

siedziba:

ul. J.III Sobieskiego 23 37 - 200 Przeworsk

miejsca ćwiczeń:

Hala sportowa MOSiR ul. Misiągiewicza 10 Przeworsk

Zespół Szkół Zawodowych ul. I. Krasickiego 9 Przeworsk

telefon kontaktowy: 

Prezes: 533 - 920 - 848

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  

 

Regulamin Przeworskiego Klubu Karate Kyokushinkai

1. Członkowie klubu mają prawo do korzystania z treningów w obrębie sekcji zgodnej z wiekiem i stopniem zaawansowania ćwiczącego, o przeniesieniu ćwiczącego do innej grupy decyduje instruktor prowadzący.

2. Członkiem klubu zostaje osoba, która spełnia warunki zdrowotne oraz opłaci wpisowe i ubezpieczenie.

3. Warunkiem przyjęcia do sekcji dla najmłodszych jest ukończone 6 lat życia i podstawowa samodzielność.

4. Członkowie mają obowiązek uiszczać miesięczną opłatę członkowską od dnia zapisu do klubu.

5.  W okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu zajęcia się nie odbywają i nie są pobierane opłaty członkowskie.

6. Drugiemu i każdemu kolejnemu dziecku z rodzeństwa przysługuje zniżka 50% opłaty miesięcznej.

7.  Opłatę członkowską należy wpłacać do 10 dnia każdego miesiąca z góry.

8. Składka członkowska nie ulega zmianie bez względu na ilość zajęć, w których ćwiczący uczestniczy oraz liczbę treningów w miesiącu.

9. W przypadku nieopłacenia składek za dwa kolejne miesiące ćwiczący zostaje skreślony z listy.

10. Opłaty egzaminacyjne są uiszczane oddzielnie.

11. Udział w egzaminach i zawodach sportowych jest dobrowolny.

12. Ćwiczący ma obowiązek przedstawić opinię lekarza o stanie zdrowia pod kątem braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sztuk walki. Po upływie ważności zaświadczenia ćwiczący ma obowiązek go uaktualnić.

13. Klub zastrzega możliwość odwołania zajęć jeśli nie mogą się one odbyć z przyczyn niezależnych.

14.Klub nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy osobiste pozostawione w miejscu ćwiczeń.

15. Za zniszczenia spowodowane przez ćwiczącego w miejscu treningów odpowiedzialność materialną ponosi ćwiczący, a w przypadku niepełnoletnich rodzice ćwiczącego.

16. Instruktor prowadzący zajęcia odpowiada za opiekę nad dzieckiem pozostawionym na zajęciach w czasie ich trwania. Przed treningiem i po treningu opiekę nad dzieckiem sprawują rodzice. Opiekunowie dzieci w wieku poniżej 9 lat są zobowiązani pozostawać na obiekcie podczas zajęć.

17. Klub ponosi koszty startu członków klubu w zawodach rejonowych i ogólnopolskich, według ustalonego terminarza.

18. Klub dofinansowuje udział w obozach treningowych utytułowanym zawodnikom.

19. Klub odpowiada za ubezpieczenie ćwiczących.

20. Klub zapewnia sprzęt treningowy, za zakup środków ochrony indywidualnej i odzieży treningowej odpowiada ćwiczący.

21.  Klub nie udostępnia powierzonych mu danych osobowych.

2. Zdjęcia i filmy z zajęć i pokazów oraz informacje o osiągnięciach sportowych mogą być umieszczane w sieci i na materiałach promocyjnych klubu.

 

Historia Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin

Historia Przeworskiego Klubu Karate związana jest z osobą Dariusza Walasa, który w Przeworsku od 1986 r. próbował tą dyscypliną sportu zarazić innych. Udało mu się wówczas założyć  pierwszą sekcję karate TKKF „Czarni”. Po początkowych trudnościach znalazł pomoc u Edwarda Dzikiewicza, który pomógł zaistnieć klubowi. Oficjalnie Przeworski Klub Karate Kyokushinkai powstał w 1990 r., jako jedna z sekcji działających pod patronatem Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. W początkowych latach działalności karate zaczęło trenować około 200 osób, w latach późniejszych liczba osób zainteresowanych trenowaniem sztuk walki malała w trakcie wkraczania do życia młodzieży technologii komputerowych. Tym bardziej cieszy fakt, iż od lat  w klubie stale, wytrwale  trenuje kilkadziesiąt osób.

Od początku swojej działalności Klub odnosił sukcesy na mistrzostwach rejonowych i ogólnopolskich. Sam Dariusz Walas, trenujący karate od 15 roku życia wielokrotnie stawał na podium choć za największy swój sukces uważa brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Dębicy w 1987 roku. Na podium Mistrzostw Polski stawali również obecni instruktorzy klubu: Małgorzata Badocha (brązowy medal na MP Seniorów w Grudziądzu 1996) oraz Krzysztof Dusiło (III miejsce MP Juniorów Lublin 1999). Warto również wspomnieć o innych zawodnikach, którzy odnosili znaczące zwycięstwa w barwach klubu takich jak: Robert Socha i Maciej Wrona (II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów), Bogdan Dzimira (III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów), Wojciech Surmiak (brązowy medal MP Seniorów), Tomasz Siewierski (II miejsce Mistrzostwach Polski Juniorów), Rafał Szkoda (III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2005) czy Magdalena Kapusta (III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów).

Od wielu lat zawodnicy Przeworskiego Klubu zdobywają znaczące miejsca na zawodach  rejonowych, międzynarodowych czy Mistrzostw Podkarpacia zajmując najczęściej czołowe miejsca drużynowo. W ostatnich latach zawodnikami z grup dziecięcych i młodzieżowych, którzy osiągają najwyższe wyniki w zawodach rejonowych i Mistrzostwach Podkarpacia są: Patrycja Horodecka, Karolina Barylak, Filip Hawro, Dawid Gaweł, Dawid Groch, Róża Przeszłowska, Kamil, Sebastian i Hubert Goń, Filip Kochan, Robert Krupa i Kornel Brzyski.

W 2017 roku klub był organizatorem Mistrzostw Makroregonu Południowego, na którego podium stanęło aż 17 zawodników klubu: Karol Magura, Patrycja Horodecka, Adrian Ficek, Oskar Kapitowski, Marta Gawrońska, Kewin Liszka, Filip Hawro, Michał Chomik, Karolina Barylak, Tomasz Kisiel, Adrian Wojtyna, Róża Przeszłowska, Emilia Chruściel, Szymon Mróz, Jakub Kuryło, Norbert Barszczak i Kamil Goń, zdobywając w ten sposób drugie miejsce drużynowo. Rok później z Mistrzostw Makroregionu Południowego z pucharami wróciło 12 zawodników: Adrian Ficek, Mateusz Ziemniak, Kewin Liszka, Paulina Pawlak, Filip Hawro, Karolina Barylak, Michał Chomik, Emilia Chruściel, Jakub Kuryło, Dawid Kalamarz, Sebastian Goń i Filip Kochan.

Przedstawiciele klubu zdobywają również medale na Mistrzostwach Polski czy Pucharze Polski.

Aż pięciokrotnym mistrzem Polski w kolejnych kategoriach wiekowych został do tej pory Karol Magura, który w 2011 roku brał również udział w Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Tokio.  Złoto na Mistrzostwach Polski zdobyli też zawodnicy Sara Dudek i Filip Hawro, który wywalczył również  I miejsce na Pucharze Polski w 2015 roku. Na podium Mistrzostw Polski stanęli do tej pory również Oskar Kapitowski, Mateusz Ziemniak, Paulina Pawlak, Marta Gawrońska i Dawid Groch.

W maju 2009 roku na podium Mistrzostw Europy w Paryżu stanęła Agnieszka Zwolińska zajmując III miejsce w kumite.

W 2012 roku mistrzynią Europy juniorów w Serbii została Patrycja Horodecka.

W grudniu 2015 roku przeworscy karatecy po raz trzeci stanęli na podium Mistrzostw Europy. Tym razem było ich aż troje: złoto zdobył Filip Hawro, srebrny medal Paulina Pawlak a brązowy Karolina Barylak.

Jest naprawdę ogromnym sukcesem fakt, iż karatecy z małego miasta jakim jest Przeworsk potrafią, pod okiem wybitnego trenera, osiągnąć tak wysoki poziom formy i umiejętności sportowych, aby sięgać po medale na podium Europy.

W 2018 roku nasi zawodnicy Paulina Pawlak, Karolina Barylak i Filip Hawro oraz trener Dariusz Walas wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Tokio. W 2019 na mistrzostwach All American Open Karolina Barylak i Paulina Pawlak zdobyły brązowe medale.

Osiągnięcia zawodników klubu przyniosły też sukcesy na innym polu. W 2017 roku nasi zawodnicy i trenerzy wzięli udział w plebiscytach organizowanych przez  czasopisma regionalne.  Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców wybieranych przez czytelników Życia Podkarpackiego zaowocował zwycięstwem naszego zawodnika Kornela Brzyskiego i drugim miejscem Karoliny Barylak. Plebiscyt na Sportowca Roku Powiatu Przeworskiego organizowany przez Gazetę Jarosławską przyniósł dwa duże sukcesy: pierwsze miejsce w kategorii - trener sportów indywidualnych dla sensei Małgorzaty Badochy oraz pierwsze miejsce w kategorii zawodnik sportów indywidualnych dla Filipa Hawro. W tym samym plebiscycie rok później pierwsze miejsce w kategorii zawodnik roku zdobyła Karolina Barylak.

Obecnie zajęcia w klubie odbywają się w czterech grupach treningowych z podziałem na wiek i stopień zaawansowania.  Klub bierze udział w organizacji imprez plenerowych, obozów treningowych, przygotowuje pokazy, letnie akademie karate dla dzieci, jak również turnieje klubowe oraz zawody rejonowe o puchar burmistrza Miasta Przeworska. W latach 2013 i 2015 był też organizatorem Mistrzostw Podkarpacia Karate Kyokushin, a w 2017 roku Mistrzostw Makroregionu Południowego.

 

Instruktorem prowadzącym obecnie zajęcia jest sensei Dariusz Walas (4 dan).

W latach 2003 - 2019 grupy początkujące dziecięce i młodzieżowe prowadziła sensei Małgorzata Badocha (2 dan).

 

W 2016 r. klub obchodził jubileusz 30-lecia działalności.

 

 Czarne pasy w klubie:

  • Dariusz Walas - 4 dan
  • Krzysztof Dusiło - 2 dan
  • Oskar Kapitowski - 1 dan 
  • Rafał Szkoda - 1 dan
  • Mateusz Ziemniak - 1 dan
  • Paulina Pawlak - 1 dan
  • Patrycja Horodecka - 1 dan
  • Marta Gawrońska - 1 dan