191 zawodników z 12 klubów Polski i Ukrainy uczestniczyło 8 grudnia 2018r. w

VIII TURNIEJU MIKOŁAJKOWYM W ŁABUŃKACH.

Zawodnicy z Przeworska wzięli udział w konkurencji kata i kumite. Po raz pierwszy w zawodach takiej rangi brało udział czworo naszych początkujących zawodników kata: Kacper Wyszyński, Marlena Wołowiec, Zuzia Buczek i Filip Szczepański. Za duży więc sukces można uznać złoty puchar Zuzi Buczek w tej konkurencji. Nie zawiedli też zawodnicy w kumite: wygrywając swoje walki przed czasem, złote puchary wywalczyli Robert Krupa i Kornel Brzyski, a debiutujący w tej konkurencji Kacper Karaś wywalczył miejsce trzecie. Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

29 września 2018r nasz zawodnik Kornel Brzyski wziął udział w X Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Sadownem na Mazowszu. Organizatorem turnieju dla dzieci i młodzieży był Brokowski Klub Karate Kyokushinkai. Kornel startujący w konkurencji kumite po raz kolejny wywalczył pierwsze miejsce. Gratulujemy.

10 listopada 2018 roku w Ełku odbyły się 
Mistrzostwa Polski Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów
W zawodach organizowanych przez Ełcki Klub Karate Kyokushin wzięło udział 192 zawodników z 65 klubów. Przeworski klub reprezentowało troje zawodników. Dużym sukcesem okazał się start naszych zawodniczek w konkurencji kumite: Karoliny Barylak, która startowała w kategorii juniorek oraz Pauliny Pawlak w kategorii młodzieżowców. Cieszymy się ogromnie, że obie nasze zawodniczki wywalczyły pierwsze miejsca na podium i przywiozły z mistrzostw złote puchary. Gratulujemy.

W sobotę 23 czerwca 2018 r. zakończyliśmy sezon wspólnym treningiem na hali Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku, w którym wzięli udział ćwiczący na wszystkich sekcjach dziecięcych i młodzieżowych oraz dorośli.  Po treningu odbył się VI Klubowy Turniej Karate Kyokushin dla dzieci, podczas którego uczestnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite. W konkurencji kata pierwszy raz wystartowali najodważniejsi z sekcji początkującej, którzy prezentowali kihon kata sono ichi. Startujący w kategorii średniozaawansowanych wykonywali taikioku kata sono ichi a zawodnicy pinian kata sono ichi. W konkurencji kumite toczono walki na zasadach semi kontakt bez technik obrotowych i loukingów ze względu na różnice wagowe między zawodnikami. Walki odbywały się w trzech kategoriach: dziewczęta, średniozaawansowani i zawodnicy klubu, startujący już wcześniej na turniejach zewnętrznych. W turnieju wzięło też udział dwóch zawodników z sekcji AZS Jarosław. Zmagania zawodników sędziowały czarne i brązowe pasy klubu. Podobnie jak zawodnicy, nasi sensei i senpai zdobywali doświadczenie niezbędne przy sędziowaniu turniejów zewnętrznych. Występom przyglądali się rodzice i pozostali człokowie klubu. 

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju wykazując się zdobytymi umiejętnościami oraz hartem ducha i życzymy dalszych sukcesów w sztuce karate kyokushin.

WYNIKI

kata początkujący:

Zuzanna Buczek - I miejsce 

Jakub Maciałek - II miejsce

Marlena Wołowiec - III miejsce

Natalia Frąckowiak - IV miejsce

Kacper Wyszyński - IV miejsce

Kacper Zygmunt - IV miejsce

Michał Ryznar - IV miejsce

Magdalena Słysz - IV miejsce

Julia Ślęk - IV miejsce

Paweł Strączek - IV miejsce

Mateusz Nowak - IV miejsce

 

kata zaawansowani:

Hubert Goń - I miejsce

Julia Płoskoń - II miejsce

Stanisław Krysztanowski - III miejsce

Filip Uzarski - IV miejsce

Oliwia Węgrzyn - IV miejsce

Kacper Głubisz - IV miejsce

Gabriel Blok - IV miejsce

Olaf Gawroński - IV miejsce

Kacper Karaś - IV miejsce

Michał Lisztoń - IV miejsce

 

kata zawodnicy:

Sebastian Goń - I miejsce

Kamil Goń - II miejsce

Robert Krupa - III miejsce

Emilia Chruściel - IV miejsce

 

kumite dziewczęta:

Chruściel Emilia - I miejsce

Przybyło Emilia - II miejsce

Przybyło Oliwia - III miejsce

Magdalena Piróg - IV miejsce

Jakubus Weronika - IV miejsce

 

kumite zaawasowani:

Karaś Kacper - I miejsce

Hubert Goń - II miejsce

Stanisław Krysztanowski - III miejsce

Paulina Bosak - IV miejsce

Olaf Gawroński - IV miejsce

Filip Uzarski - IV miejsce

Kacper Głubisz - IV miejsce

 

kumite zawodnicy:

Kamil Goń - I miejsce

Sebastian Goń - II miejsce

Robert Krupa - III miejsce

Kamil Długosz - IV miejsce

Piotr Tomaszewski - IV miejsce

Szymon Klisko - IV miejsce

4 listopada 2018 roku w Chełmie odbył się 

II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin 

o Puchar Białego Niedźwiedzia.

W turnieju wziął udział nasz zawodnik Kornel Brzyski, który wystartował w konkurencji kumite, w kategorii kadetów do 40 kg. Również tym razem  Kornel nie miał sobie równych i wygrawszy trzy walki, w tym dwie przed czasem, ponownie zdobył pierwsze miejsce. To już 35 wygrana Kornela w konkurencji kumite. Gratulujemy.