W dniach 1-3 marca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem odbyło się międzynarodowe zgrupowanie 8` Polish Fighters Camp. W tym jednym z największych zgrupowań IKO Poland uczestniczyło 257 uczestników z Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Niemiec. Gościem specjalnym był jeden z najlepszych zawodników światowych Sensei Aleksandr Eremenko 3 dan, który podczas szkolenia podzielił się dużą ilością wiedzy z taktyki walki sportowej i sposobów przygotowania do niej bazując na swoim ogromnym doświadczeniu w tym zakresie. W zgrupowaniu uczestniczyło 10 osób z Przeworskiego Klubu Karate oraz sekcji AZS Jarosław. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie przełoży się na sukcesy sportowe naszych zawodników.

19 grudnia 2018 roku na sali Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku odbył się egzamin na stopnie kyu dla dorosłych i młodzieży.

Podczas ciężkiego egzaminu zdający musieli się wykazać znajomością technik ręcznych i nożnych, uderzeń  i bloków, pozycji i poruszania się w nich. Zaawansowani, poza technikami kihon oraz ido geiko, musieli zaprezentować dobrą znajomość układów kata. Wszystko to oczywiście po ciężkiej siłowej rozgrzewce. Zdający z Przeworska oraz sekcji AZS Jarosław zmagali się też w walkach turniejowych na zasadach semi i full kontakt kumite. Wszystkim zdającym gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w treningach i zdobywania kolejnych stopni.

Przejdź do galerii

Przed egzaminem sensei Dariusz Walas wręczył naszej nowej sensei Paulinie Pawlak czarny pas.

Ferie...ferie... i po feriach :(
ale na feriach trochę się działo :)
Ci, którzy wybrali się na obóz zimowy do Murzasichle, organizowany przez Krośnieński Klub Karate Kyokushin,  spędzili ciekawy tydzień w górach. Oprócz codziennych treningów prowadzonych przez shihana Romana Woźniaka, sensei Ireneusza Kaszę i sensei Dariusza Walasa, spędzili sporo czasu na stoku jeżdżąc na nartach. Chętni mogli nauczyć się zjeżdżac na snowboardzie. Były też łyżwy, baseny termalne i wycieczka do Zakopanego. Słowem ferie pełną parą :)

W Przeworsku też się działo. Członkowie klubu trenowali wytrwale, ale niećwiczący na co dzień też mieli możliwość spróbować swoich sił podczas treningu, jaki w ramach ferii z MOSiRem poprowadził sensei Dariusz Walas. Mamy nadzieję, że trening sie podobał i zobaczymy niebawem nowych karateków na treningach. Oesh! :)

W okresie od września do grudnia bieżącego roku instruktor naszego klubu sensei Małgorzata Badocha wzięła udział w  projekcie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu: "Dzieci i młodzież gminy Zarzecze razem przeciw zjawiskom agresji i patologii". W ramach projektu prowadzone były zajęcia z podstaw karate kyokushin z uwzględniem technik samoobrony dla dzieci i młodzieży. W projekcie wzięło udział 15 osób z Zarzecza oraz 20 uczniów ze szkoły w Żurawiczkach. Ćwiczący otrzymali dyplomy ukończenia podstawowego kursu karate kyokushin. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Sportu w Zarzeczu oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żurawiczkach za udostępnienie sal gimnastycznych. 
Zadowolona grupa z Zarzecza

I usmiechnięte Żurawiczki

Przed poniedziałkowym treningiem 7 stycznia b.r. sensei Darek Walas wręczył oficjalnie pasy mistrzowskie naszym dwóm nowym sensei: Marcie Gawrońskiej i Patrycji Horodeckiej. Nasz klub może się teraz poszczycić faktem, iż trenuje w nim aż dziewięcioro posiadaczy czarnych pasów.