W piątek 22 listopada 2013r. na sali Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku odbył się

Klubowy Turniej Karate Kyokushin dla Dzieci.

 

W turnieju wzięło udział 33 zawodników z trzech sekcji dziecięcych naszego klubu. Dzieci z grupy zaawansowanej toczyły walki na zasadzie kumite semi kontakt, dzieci młodsze walczyły w sumo, a młodzież z grupy początkującej rywalizowała w konkurencji kata. Nagrody w turnieju ufundował sensei Marcin Jędrzejczak (firma Eko-Hybres) - dziękujemy.

Turniej rozpoczęła prezentacja technik dozwolonych i niedozwolonych w konkurencji kumite (Filip Hawro i Karolina Barylak)

Następnie Filip Wyczarski i Maksymilian Ścisłowicz z grupy zaawansowanej stoczyli walkę pokazową.

 

Sędzią głównym zawodów był Sensei Dariusz Walas (4 dan). Ponadto sędziowali: sensei Małgorzata Badocha (2 dan), sensei Marcin Jędrzejczak (1 dan), sensei Karol Magura (1 dan), sempai Leszek Frąckowiak ( 1 kyu) i sempai Bartosz Olejarka (1 kyu).

 

Pierwszą walkę turniejową stoczyli Dawid Groch (niebieski) i Mikołaj Darasz (czerwony).

 

Następną Łukasz Badocha (czerwony) i Julian Słoma (niebieski).

 

Kacper Wyczarski (czerwony) walczy z Radosławem Skibą (niebieski)

 

Jakub Lechowicz (niebieski) i Michał Paliński (czerwony)

 

 

Walki repasażowe w konkurencji sumo toczyli:
Kamil Goń (czerwony) i Kornel Gil Amador.

 

Kacper Uberman (czerwony) i Filip Chruściel

Kamil Długosz (czerwony) i Miłosz Cużytek

 

Robert Krupa i Mikołaj Wrona (czerwony)

 

Sebastian Goń i Kamil Długosz (czerwony)

 

Filip Markowski i Mikołaj Wrona (czerwony)

 

Następnie odbyła się konkurencja kata.

 

Pinian kata sono ichi w wykonaniu:

Michała Chomika

 

Emilii Chruściel

 

Szymona Fołty

 

Igi Hołub

 

Karoliny Króliczek

 

Wiktorii Lasek

 

Anny Lechowicz

 

Róży Przeszłowskiej

 

Marii Szlęk

 

Huberta Wichota

 

Następnie odbyły się walki półfinałowe.

 

Łukasz Badocha (niebieski) i Dawid Groch (czerwony)

 

Jakub Lechowicz (niebieski) i Radosław Skiba (czerwony)

 

Następnie zebrana publiczność z zapartym tchem śledziła zmagania zawodników sumo

 

 

Na macie Kamil Długosz i Kamil Goń (czerwony)

 

Mikołaj Wrona i Adrian Gondek (czerwony)

 

Walka o trzecie miejsce w kumite Radosław Skiba i Dawid Groch (czerwony)

 

i w sumo: Mikołaj Wrona i Kamil Długosz (czerwony)

 

Ostatnie emocje...

...i walki finałowe

Ciężką trzyrundową walkę finałową w kumite stoczyli Jakub Lechowicz (niebieski) i Łukasz Badocha (czerwony)

 

Zmagający się w finale zawodnicy sumo Kamil Goń (czerwony) i Adrian Gondek walczyli tak zaciekle, że aby wyłonić zwycięzcę sędziowie musieli zezwolić na trzy dogrywki.

 

Gratulujemy zawodnikom, którzy stanęli na podium oraz wszystkim uczestnikom turnieju, którzy zmagali sie w rywalizacji sportowej.

WYNIKI:
Konkurencja kumite:
I miejsce: Łukasz Badocha
II miejsce: Jakub Lechowicz
III miejsce: Dawid Groch

 

Konkurencja sumo:
I miejsce: Kamil Goń
II miejsce: Adrian Gondek
III miejsce:Mikołaj Wrona

 


Konkurencja kata:
I miejsce: Anna Lechowicz
II miejsce: Róża Przeszłowska
III miejsce: Hubert Wichot